Agnieszka Maciąg

Kobieta renesansu: pisarka, blogerka, modelka, aktorka i propagatorka zdrowego trybu życia. Urodzona w 1969 roku w Białymstoku Agnieszka Maciąg jest autorką wielu bestsellerów oraz wpisów publikowanych na blogu, które zmieniają życie wielu Polaków!

Wykształcenie

Zdobyła najpierw wykształcenie plastyczne w liceum, a później podjęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie.

Życie zawodowe

Lata 90. to era najsławniejszych modelek, które z ikon mody stały się wtedy również kobietami sukcesu i biznesu. W tym samym czasie, jako jedna z pierwszych Polek, zauważona przez międzynarodową agencję została Agnieszka Maciąg. W 1989 roku rozpoczęła kontrakt i pracowała dla najbardziej znanych projektantów. Jednak zdecydowała się wrócić do kraju, by urodzić syna, a kilka lat później całkowicie zrezygnowała z międzynarodowej kariery modelki.

Jako osoba publiczna brała udział w wielu projektach. Pracowała jako dziennikarka, pisała reportaże z podróży dla magazynu Viva!. Przeprowadziła wywiady z wieloma postaciami kultury, sportu i show biznesu, była prowadzącą wielu gal oraz obejmowała stanowisko dyrektora artystycznego marki Vistula. Stała się również twarzą wielu marek.

Działalność charytatywna

Agnieszka Maciąg chętnie angażuje się w działania charytatywne. Wspomaga wiele organizacji, na przykład Hospicjum Dziecięce w Białymstoku, Sunapsis. W 2008 roku została również ambasadorem fundacji World Food Programme, która działając przy ONZ, zajmuje się walką z głodem w krajach trzeciego świata.

Blog o tym, jak dobrze żyć

Niebywale popularny blog Agnieszki Maciąg przekonuje swoich czytelników rozsądnym i niefanatycznym podejściem do zdrowego stylu życia. Na stronie znaleźć można coś i dla ciała, i dla ducha. Autorka publikuje przepisy na zdrowe dania, metody na radzenie sobie ze stresem oraz emocjami i o tym, jak te pozytywne uczucia zaprosić do swojego życia. Co ważne, wszystkie treści pochodzą z wieloletniego doświadczenia autorki, która sama od wielu lat pracuje nad własną świadomością oraz zdrowiem fizycznym i psychicznym. Inspiruje się holistyczną filozofią zdrowia zawartą w wiekowych systemach medycznych takich jak ajurweda czy medycyna chińska. Stąd miejsce poświęcone na przedstawienie takich praktyk jak medytacja, joga czy śpiewanie mantr. Treści, które wynikają z osobistych podróży wgłąb siebie autorki budzą zaufanie czytelników, którzy ich skutek i to, że naprawdę się sprawdzają.

Seria książek zmieniających ludzkie życia

Agnieszka Maciąg postanowiła podzielić się swoją wiedzą w formie książek, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez czytelników. Do tej pory ukazały się:

  • Smak życia,
  • Smak szczęścia,
  • Smak miłości,
  • Smak świąt,
  • Pełnia życia,
  • Smak zdrowia.